Minden ami népnemzeti, és ami nem.

Népnemzeti Peti blogja.

A bevándorlási kérdés kommunikációs vonatkozásai

2015. szeptember 06. - Mardu89

Hát ez nagyon durva cím, de igyekszem érthetően fogalmazni majd. Az már mindenki számára világos, hogy a kormány gyakorlatilag marketing kommunikációs eszközként tekint a bevándorlókra, és még véletlenül se akarja érdemben kezelni a problémát. Ez természetesen abból fakad, hogy a Fidesz, gyakorlatilag semmilyen szakpolitikai kérdésben nem jeleskedik túlzottan, egyedül a marketing kommunikáció megy nekik. Az okokat most nem részletezném, legyen elég annyi, hogy a csinovnyikok leginkább parancsokat teljesítenek, és legkevésbé sem gondolkodnak. 

 A plakátkampány és az ellenség definiálása

A plakátkommunikációra általában jellemző, hogy nem túl bonyolult, nem épületes gondolatokat tartalmaz, leginkább csak egyszerű, könnyen emészthető nyelvtani szerkezetekből áll. Ennek az az oka, hogy a plakátok figyelemfelkeltésre, és emocionális reakciók kiváltására, azaz érzelmek gerjesztésére valók. Sőt mi több, leginkább primitív ösztönök felkorbácsolására. Gondoljunk csak az íncsiklandó csokoládé borítású jégkrémre, amelyen gyöngyözik a már megolvadt vízcsepp, és ízlésesen letört  darabka mögül kilátszik az édes világos színű, habkönnyű töltelék. Egy Schopenhauer idézet talán kevésbé lenne hatékony. A kormány, mint oly sokszor már, a félelemmel és a gyűlölettel dolgozott. A plakátokkal gyakorlatilag definiálta a gazdasági bevándorlót, mint a nemzet ellenségét, aki nem tiszteli a kultúrát, és elveszi a munkahelyeket. Nyilván csak akkor van értelme annak a szövegnek, hogy: "ha Magyarországra jössz, nem veheted el a magyarok munkáját.", amennyiben a bevándorlók el akarják venni a magyarok megélhetését. Tehát az ellenség definiálása végbement. 

A nemzeti konzultáció, avagy a te véleményed

A nemzeti konzultáció valójában arra szolgál, hogy megerősítse a közönségében, hogy az ő gondolatai és elképzelései jutnak érvényre, valamint van még egy jelentős funkciója, ez pedig a csoportnyomás nevű jelenség, melyet a narancssárga csoportnyomás szóra kattintva tudtok megnézni a wikipédián. Nagy vonalakban ez azt jelenti, hogy az emberek többsége hajlamos a többségi véleményt osztani még akkor is, ha a belső, immanens véleménye különbözik attól. Amennyiben azt látják a polgárok, hogy mások nagy arányban osztják a kormány elképzeléseit, hajlamosak a saját józan meggyőződésüket félretéve, gyakorlatilag gyapjas birkaként viselkedni. Az eredmények itt vannak:

Századvég: "A TÖBBSÉG egyetért a plakátkampánnyal"

Nyilván az előző bekezdésben vázoltak miatt, a kormányhoz közel álló (tulajdonképpen a seggébe bújt) Századvég alapítvány megvizsgálta, vajon mit gondolnak a plakátkampányról a zemberek. Az eredmény kevéssé meglepő. 

 

plakat.jpg 

 A menekültek lerombolják a kultúrát

Nagyon gyakran lehet ezt a mondatot hallani egyszerű, hétköznapi emberektől. A meglepő ebben az, hogy legalább olyan sikeres, mint az, hogy a menekültek elveszik a munkát. A különbség csak a kultúra szó használata. Miért féltjük mi a kereszténységet, és az európai kultúrát? Hát nem félázsiaiak vagyunk? Vagy félázsiai keresztények lennénk? Az ok véleményem szerint abban rejlik, hogy ez egy rendkívül egyszerűen megérthető tézis, ugyanakkor pedig a tudományosság érzetét kelti. Van benne idegen szó és némi ál-szociológiai okfejtés. Bejönnek ide a muzulmánok, és mivel sokan vannak, ezért megváltoztatják a kultúrát. A másik ok a bizonytalanság, és a megszokott megváltozásától való félelem. Az utóbbi nyilvánvaló, a bizonytalanság pedig a mohamedán kultúra és vallás nem ismeretéből fakad. Nem arról van szó, hogy mi a kultúránkat akarjuk megvédeni, mi magunk nem akarunk mások lenni azáltal, hogy megváltoztatják a környezetünket. Mi nem akarunk megváltozni, mert mi így szoktuk meg magunkat, mi így szeretjük önmagunkat. 

Hogyan lehet előnyt szerezni?

Leginkább az a kérdés, hogy hogyan lehet védekezni a gyűlöletkeltés ellen? Az nyilvánvalóan nem megoldás, amit a magyar baloldal csinál, hogy tulajdonképpen letagadja a problémát, és azt harsogja, hogy számolatlanul át kell engedni a menekülteket az országon. Ez inkább az ötlet nélküliséget jelzi. Az első és legfontosabb szerintem, hogy a problémát magát el kell ismerni. Emellett a lehető legtöbb információt át kell adni a menekültekről, amely segít eloszlatni azokat a képzeteket, hogy terroristákról, vagy beilleszkedni képtelen emberekről lenne szó. Viszont az elvakult, gyűlölködni akaró, vagy gyűlöletre fogékony emberek meggyőzése abszolút felesleges időpocsékolás. 

A megosztó kérdésekről

Szomorú, de Magyarországon a megosztó kérdések azok, amik segítségével valódi támogatottságot lehet szerezni. Ilyen például Erdély autonómiája, a kettős állampolgárság kérdése, vagy teszem azt a Trianoni békeszerződés. Éppen ezért, a menekültkérdés igazán kiváló arra, hogy egy új, vagy egy parlamenten kívüli párt szavazókat szerezzen. Az első lépés az, hogy ki kell alakítani egy megingathatatlan és határozott álláspontot. Teszem azt: "A menekültek is emberek." "A menekülteknek is jár a tisztességes bánásmód." "A humanitás rendkívül fontos értek." "Habár a probléma létezik, de nem lehet gyűlöletkeltéssel és kerítéssel kezelni." "A kormány emberkísérletet hajt végre, amikor direkt hagyja eszkalálódni a helyzetet."

Bármilyen szörnyű is, de az egyszavas minősítések igen hatékonyan tudnak működni. Nyilván azért, mert végletesen pozitív, vagy negatív értékelésekről van szó, amelyek utána szabadon hagyják az asszociáció lehetőségét az egyénnek, hiszen nem foglalnak túlságosan sok teret a terjedelmük miatt, emellett rendkívül könnyen megjegyezhetők. Mondjuk a kormány politikája: "embertelen", "ésszerűtlen", "irracionális", "nem hatékony", 

Természetesen a szókapcsolatok is jól tudnak működni, mint például: "a menekültválság kormánya", "embertelen kormány" és lehetne még fokozni, de ezt már az olvasó fantáziájára bízom, különben sem akarom lelőni a legnagyobb poénokat. Természetesen "a kormány rosszul kezeli a helyzetet" rigmus kihagyhatatlan. 

A legfontosabb mégiscsak az, hogy az álláspontot KÖVETKEZETESEN KELL képviselni, nem szabad eltérni tőle, és a felhasznált szavak, valamint kifejezések tára ne legyen túl széles, mert az megjegyezhetetlen. Természetesen az egyik legfontosabb dolog, hogy ki kell menni a menekültekhez, és saját szemmel kell látni a problémát. E-nélkül nem lehet hitelesen képviselni az álláspontot. 

Ha valakinek problémája van a fent felvázolt recept primitívségével, (amit egyébként teljes mértékben megértek), azt kell mondjam, hogy a világ össz társadalmának nagy részével van problémája, hiszen ez a recept a szinte mindenhol bejön. 

Egyébként pedig lájkold a facebook oldalamat!

 

A bejegyzés trackback címe:

https://nepnemzetipeti.blog.hu/api/trackback/id/tr767765356

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása